Metoda PPP

Presentation – Practice – Production

Metoda PPP jest podstawą naszych kursów, polega na prezentacji danego zagadnienia (słownictwo, struktury gramatyczne, konkretne umiejętności), następnym elementem jest wspólne ćwiczenie prze praktyczne używanie danej struktury (ćwiczenia pisemne, mówione, czytanie oraz słuchanie), trzecia faza to produkcja wyuczonej umiejętności (podawanie własnych przykładów, przeprowadzenie dialogu, krótka forma pisemna czy prezentacja) – dodatkowym elementem jest ENHANCEMENT czyli usprawnianie i  doskonalenie konkretnej umiejętności przez dodatkowe ćwiczenia, poszerzenie zakresu materiału oraz powtórki.

Jak wygląda lekcja?

I. WARM-UP SPEAKING:

Dynamiczna rozgrzewka – mówimy, mówimy i jeszcze raz mówimy.

II. REVISION – POWTÓRKA:

Powtarzanie jest matką nauki – zawsze wracamy do tego co realizowane było na poprzedniej lekcji by sprawdzić czy wszystko zostało dobrze przyswojone i utrwalone.

III. ENHANCEMENT:

Jeżeli trzeba jeszcze popracować nad tym samym materiałem.

IV. NEW:

Wprowadzamy nowe zagadnienia poprzez trening mówienia, gry językowe, interesujące filmiki, ćwiczenia translacyjne, role-plays, materiały autentyczne i konwersacje.

V. SUMMARY & QUICK REVISION:

Podsumowanie, ostatnie ćwiczenia na mówienia, utrwalenie.

Nasze metody:

Q cards

SPEAKING CARDS

Podczas zajęć kładziemy nacisk na umiejętność porozumiewania się, uczymy jak swobodnie wypowiadać się całym zdaniem by sprawnie dogadać się w codziennych sytuacjach. Nasze autorskie karty Q-CARDS pozwalają zacząć mówić płynnie i poprawnie, utrwalamy słownictwo oraz zwroty i zaczynamy myśleć po angielsku.

direct english

DIRECT ENGLISH

Ta bezpośrednia metoda nauczania języka angielskiego, kładzie duży nacisk na naukę mówienia, które są jednymi z najważniejszych umiejętności językowych. Nauczanie dostosowane jest do wielu poziomów znajomości języka oraz grup wiekowych. Uzupełnieniem Direct Method for English jest możliwość korzystania z powtórek na płytach CD, platformy edukacyjnej online oraz aplikacji na telefon. W ofercie mamy też kursy biznesowe oparte na metodzie bezpośredniej.

gry

GRY JĘZYKOWE

Gry językowe mają zastosowanie na wszystkich poziomach zaawansowania, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Podczas gry powtarzamy i utrwalamy nowe słownictwo oraz gramatykę – kreatywnie trenując mówienie po angielsku. Grając używasz naturalnie języka i uczysz się przy minimalnym wysiłku, bez stresu, co pomaga przełamać barierę w mówieniu.

Colorful alphabet letters on a table

REALIA

Autentyczne przedmioty z otaczającego nas świata wspomagają naukę i dzięki nim lepiej zapamiętujemy nowe słówka czy zwroty. Przy użyciu wszystkich zmysłów uczenie się jest bardziej skuteczne i kreatywne. Tworzymy skojarzenia i dobrze się bawimy. ‚,Tell me and I forget. Teach me me and I remember. Involve me and I learn”

multimedia

MULTIMEDIA

Nowoczesnych technologii nie może zabraknąć podczas nauki – wizualizacje graficzne, dźwięki, filmy i piosenki pomagają rozwijać różne umiejętności językowe i umożliwiają prezentację ‚żywego’ codziennego języka.

Digital composition of boy in graduation cap holding magnifying glass against A positive sign in background

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

To nic innego jak kreatywna nauka poprzez ciekawe gry językowe, zagadki, piosenki i rymowanki, multimedia, zajęcia ruchowe (TPR), odgrywanie scenek w mini teatrzyku. Zabawy prowadzone są tak, by dzieci posługiwały się pełnymi zdaniami, od pierwszej lekcji skupiamy się na komunikacji. Uczymy się mówić, słuchać, poznajemy nowe słówka, a starsze dzieci zaczynają naukę pisania.